SK Mladé

Mladé umí hrát se silnými, posílený Rudolfov B přehrálo ale neporazilo

Nádherné fotbalové odpoledne přivítalo aktéry posledního kola okrasního přeboru, kde domácí neměli prakticky o co hrát, ale jejich soupeř z Hrdějovic hrál o svoji okresní příslušnost a tak přijel posílen o pendly z áčka. Na obrazu hry se fotbalovost soupeře projevila více než dost, jelikož se i mládští rozhodli odpovědět kvalitní hrou, ba co víc, svého soka jasně přehrávali. Nebyl by to ovšem zápas Mladého, kdyby s sebou nenesl punc jarních zápasů v podobě neproměňování šancí. A že bylo na co se koukat. Uvolněná hra bavila nejen diváky, ale i hráče samotné. Po několika vyložených šancí došla hostům trpělivost a ukázali hráčům SKM, že i z ničeho se dá vstřelit branka a nemusí se kvůli tomu spálit nespočet šancí 0:1. Branka na obrazu hry prakticky nic nezměnila a za převahy domácích se šlo do kabin.
Druhý poločas nabídl stejný obraz hry jako poločas první. S jedinou výjimkou, kterou se stal herní projev hráčů SKM. Z uvolněné fotbalové noblesy se začínala stávat křečovitá snaha o vyrovnávací gól, který visel ve vzduchu. Tak dlouho se čekalo, až nakonec z takřka neviné akce udeřil Tondr. Centrovaný balon propadl na hlavu domácího buldoka v prostoru malého vápna a ten již věděl, jak se šancí naložit. Zasloužené vyrovnání bylo impulsem k ukončení veškeré snahy obou mužstev a zápas se mohl v poklidu dohrát. I remízový výsledek byl nakonec pro hosty dostačující a v posledním kole se dočkali kýžené záchrany. Mladé si bodem a výkonem uzavřelo sezónu a příjemně se naladilo na následnou dokopnou. Tímto se loučí s dalším ročníkem Okresního přeboru na krásném druhém místě. Budeme se těšit v přípravě a nové sezóně zase napřečtenou.

Sestava: Jakovljevič – Drábek, Brozman, Pařízek, Kolář – Materna, Kočvara, Tondr, Šafrata – Vítek, Schuster M.

Autor: Jan Brůžek Datum: 24.6.2016

Kolář pokazil mistrovské oslavy a pokořil mistra III.třídy

V posledním kole letošního ročníku III. třídy se utkly rezervy Dobré Vody a hostujícího SKM. Mladé přijelo na Dobrou Vodu v hodně poslepované sestavě, ale výkon tomu neodpovídal, naopak hostující celek šlapal jako dobře namazaný stroj. To se potvrdilo hned v 6. minutě, když ve středu hřiště vybojoval míč Andreas Kolář a ranou z velké dálky propálil střelou o tyč domácího brankáře - 1:2. V prvním poločase měl hostující celek výrazně navrch, což potvrdily hned dvě vyložené šance mládského střelce Linharta, který ale ve svých příležitostech trestuhodně selhal. Jedinou příležitost domácích vytlačil brankář Dvořák na tyč. Po poločasovém hvizdu měl dohru ještě střet Linharta s domácím brankářem, který těžce nesl Linhartovu tvrdou hru.
Do druhého poločasu se obraz hry trochu vyrovnal a domácí začali pozvolna zvyšovat tlak na hostující branku. Ten vyvrcholil v 50. minutě, když na centr do vápna si naběhl Marek a nikým nehlídaný protečoval centr až za Dvořákova záda - 1:1. Mladé si ale o deset minut později vzalo své vedení zpět. Brejkovou situaci zakončil Kolář střelou doprostřed branky. Všichni si mysleli, že brankář domácích chytí míč bez problémů do rukavic, ale ten zřejmě ze strachu z Kolářovi pumelice uskočil střele a nechal míč projít za svá záda – 1:2. Čtvrt hodiny před koncem dostal dlouhý míč za obranu Linhart ve snaze zachytit ho se srazil s domácím brankářem, ale jelikož šel do souboje kopačkou napřed a zasáhl svého soupeře blízko hlavy, rozhodl se sudí Hora tasit červenou kartu a Linhart se musel předčasně poroučet do sprch. Závěrečný tlak i o deseti lidech hosté přečkali a mohli slavit skalp mistra III. třídy a v klidu si vychutnávat zaslouženou odměnu v podobě zlatavého moku a sledovat své spoluhráče z áčka, kteří své utkání hráli o pár hodin později.

Sestava: Dvořák – Pešek (46. Scheicher), Benedikt, Souček, Kypta – Podgorský (65. Faltýn), Ziegler, Zemek, Kolář (90. Smolek) – Linhart, Novotný (60. Brůžek)

Autor: Miloš Schuster Datum: 24.6.2016

Skalp béčka Čtyráku zajistil stříbrné medaile

V předposledním kole letošní sezony zavítalo mládské SK na hřiště rezervy Čtyráku. Oproti minulému týdnu se vrátil do sestavy Vítek a po zranění nastoupil Šafrata. Od prvních minut bylo vidět, že hosté budou ti, kdo bude diktovat tempo hry. Defenzivní práci odváděla perfektně obraná čtveřice v čele se stoperem Brozmanem a středu hřiště kraloval neúnavný Kočvara. Po lehkém oťukávání se dostal do první šance Moudrý, kterému Drábek předložil míč před prázdnou branku, ale mládský střelec to měl na dlouhou nohu a tak jeho pokus skončil mimo tři tyče. V další obrovské šanci se ocitl druhý útočník Mladého Vítek. Po pěkně prostrkovačce od Kočvary se ocitl tváří v tvář čtyráckému brankáři, ale svým pokusem mu pouze vyprášil rukavice. Do třetice to hostům vyšlo. Dlouhé autové vhazování Moudrého prodloužil ve vápně Kočvara a míč prošel skrz celé vápno až ke Kolářovi, který v plném náběhu krásně „z voleje“ propálil vše, co mu stálo v cestě a poslal hosty do vedení – 0:1. Jakovljevič na rozdíl od zápasu proti Rudolfovu nemusel čelit nepříjemným situacím a tak jediné, krom malých domů od obránců co musel řešit, byla střela zpoza vápna, kterou bez problému zalepil do svých rukavic.
Ve druhého poločasu muselo Mladé střídat. Agilního Moudrého nahradil rychlonohý Linhart. Hned pár minut po hvizdu, kterým začala druhá polovina sobotního zápasu, musel střídat Šafrata, který si obnovil zranění a byl nahrazen mladším z bratrů Schusterů, Pavlem. Obraz hry ani po vystřídání příliš nezměnil a Mladé pokračovalo v nastaveném rytmu. Pálilo šanci za šancí. Chvílema až trestuhodně hostující hráči neproměňovali 100% příležitosti a koledovali si o branku. Ta mohla přijít po sérii rohů, které domácí zahrávali velmi nebezpečně. Po jednom z nich se dostal ke střele Maruška, překonal Jakovljeviče, ale toho na brankové čáře zastoupil Miloš Schuster, který odkopl balon do bezpečí. Po lehkém výpadku z rytmu, se hosté vrátili opět do hry, a jak by řekl PR manažer Trhových Svinů – Radim Petr: Pokračovala plejáda zahozených šancí a nepovedených zakončení. Rád bych vám všechny tyto akce zprostředkoval, ale tolik zahozených gólovek jsem si opravdu nezapamatoval. Naštěstí v té kupě zahozených šancí se objevila i jedna proměněná. Dlouhý míč si zpracoval Vítek, posunul na Schustera M., ten ho mezi nohama vracel naběhnuvšímu Vítkovi, ale tomu se kulatý nesmysl zamotal pod nohama a vypadalo to na další zahozenou příležitost. Vítek z této situace vybruslil, když patou posunul na úplně volného Linharta a ten s chladnokrevností sobě vlastní zvýšil na 0:2. Nic důležitého se už v zápase nestalo a tak se hosté z  Mladého mohli radovat z důležité výhry za udržením druhého místa v tabulce OP.

Sestava: Jakovljevič – Šťastný, Brozman, Pařízek, Kolář – Drábek, Kočvara, Šafrata (50. Schuster P.), Schuster M. – Vítek, Moudrý (46. Linhart)

Autor: Miloš Schuster Datum: 13.6.2016

Béčko nadělilo sestupujícímu 7 kulí

V nedělním duelu mezi již jistě sestupujícím béčkem Kamenného Újezdu a domácí rezervou, které se nachází v klidných vodách, se hrálo už pouze pro zábavu a pro to, aby si hráči udělali žízeň na pozápasové rozhovory. Poslední utkání v kariéře řídil mládský rodák, pan rozhodčí Churáň. Jeho předzápasové přání, aby utkání proběhlo v klidu bez zbytečných problémů, bylo vyslyšeno a obě mužstva odehrála celý duel v rámci fair play a tak zkušený sudí neměl žádné vážnější problémy. Od začátku bylo jasné, že domácí celek bude diktovat tempo hry a obrana hostů bude mít velké problémy s rychlonohými útočníky SK Mladé. Domácí si ale okoukali sobotní formu áčka a tak jsme viděli zahazování šancí ve velkém. Hned v několika vyložených příležitostech se ocitl Novotný, ale zklamal. Ve 25. minutě se stalo, co bylo avizováno, na dlouhý pas od Szojky si naběl Linhart, bez problémů utekl obráncům a poslal SKM do vedení – 1:0. Po hříchu to byl jeho poslední povedený pokus nedělního zápasu. Do poločasového hvizdu už se nic nestalo a tak se šlo do kabin za těsného stavu 1:0.
Ve druhém poločase působili hosté odevzdaným dojmem a tak Mladé pokračovalo v tlaku a také v zahazování vyložených šancí. Postupně se neprosadil Linhart, Souček, Novotný ani Szojka. Mladému ale stačilo deset minut, aby definitivně rozhodlo celé utkání. Linhart na polovině hřiště vybojoval balon, hodil si ho mezi obránce a už mířil sám na brankáře. Jediný kdo se s Linhartem stihl zapojit do brejku, byl Miloš Schuster. Jeho sprint se vyplatil, protože rychlonohý dorostenec předložil Schusterovi míč před prázdnou banku a ten bez problémů zvýšil na 2:0. O tři minuty se opět řítila mládská dvojice Schuster – Linhart na bránu hostí. Tentokrát vedl balon Schuster, dlouho čekal na vhodný moment pro přihrávku na svého spoluhráče, až mu hostující brankář odkryl první tyč. Odkrytého prostoru si mládský středopolař všiml a chytrou střelou zvýšil na 3:0. Jedenáctiminutovou ona man show Schuster završil v 73. minutě. Opět v samostatném úniku, chtěl přihrávat na úplně volného Antonína Koláře. Jeho přihrávka se ale k adresátovi nedostala, protože jí tečí mezi nohy vlastního brankáře poslal dobíhající obránce – 4:0. Po další rychlé kombinaci se ve vápně dostal k míči Souček. Předložil ho Szojkovi a ten krásnou ranou na zadní tyč zvýšil na 5:0. Pět minut před koncem si svou branku vstřelil také zkušený Souček, který střelou po rychlé kombinaci ve vápně dával na 6:0. Téměř po totožné situaci jako u šesté branky, jen o pár minut později, se k zakončení dostal opět Souček a v pohodě završil skóre na 7:0. Mladé si tak v pohodě zastřílelo a hosté z Kameňáku museli opět unést další debakl.

Sestava: Dvořák – Pešek, Zemek, Drábek, Kypta – Souček, Schuster Pavel (30. Novotný), Szojka, Kolář Andreas (65. Kolář Antonín) – Linhart, Schuster Miloš

Autor: Miloš Schuster Datum: 13.6.2016

Výkonnostní růst "Áčka" odnesl Rudolfov

Krásné nedělní odpoledne svádělo spíše vyrazit k vodě, ale mládští hoši byli odhodláni udržet svým výkonem fanoušky v areálu SK Mladé. A nutno podotknout, podařilo se jim to na výbornou. K utkání dorazil soupeř z nižších pater tabulky Rudolfov B, ovšem notně posílen o pendly z krajského A-týmu, a tak visel prvotřídní duel ve vzduchu. A jak bylo slibováno, tak se také stalo. Od začátku se hrálo nádherné utkání s vysokým nasazením. O zajímavé situace nebyla nouze a jen díky pozorným obranám a jistým brankářům zůstával stav nerozhodný. Ač se očekávalo, že zvučný útok Rudlofova bude hrát prím, nebylo tomu tak a dvojice Schuster-Moudrý šlapala na paty hostující obraně tak důmyslně a neúnavně, až se začaly rodit hrubice. Nejdříve nedorozumění brankáře s obranou nepotrestal Moudrý, který z 25 metrů netrefil poloodkrytou branku a následně takřka v totožné pozici Schuster ohrozil pouze rohový praporek. Z hostů byl neaktivnější Pouzar, který svou technikou zaměstnával jak obranu, tak brankáře domácích. Jeho největší příležitosti plynuly ze standartních situací, ale Jakovljevič nepolevil a od první minuty přidával šedinu po šedině na hostující hlavy. Ve 25.minutě přišel zlom utkání, odražený centrovaný balon domácí šikovně prostrčili na číhajícího Tondra a ten se z blízkosti nemýlil - 1:0. Hra nadále snášela nejpřísnější měřítka okresních kritiků a fotbal diváky bavil. Kdyby si doma nezapomněli trumpety a bubny, jistě by se zaplněným stadionem nesly chorály. Jediným šrámem na prvním poločase tak zůstal moment, kdy se Tondr srazil s obráncem hostů a v 34.minutě odešel ze hřiště s roztrženým obočím.
Do druhého poločasu se šlo za velkého očekávání. Dočkáme se téhož? Nebo týmům dojdou síly a jak to tradičně bývá, po dobrém prvním poločase přichází pouze povinnost dohrát ten druhý. Tentokrát ani jeden z týmů nedovolil jakoukoliv ztrátu pozornosti a rozhodl se v podání domácích nadějný výsledek udržet respektive v podání hostů výsledek zvrátit. O nepřesnosti nemohla být řeč, fotbalová akce střídala fotbalovou akci a samotní aktéři se nechali unášet na vlně precizního utkání. Vlna donesla hráče domácích za vytouženým navýšením skóre, kdy krásný pas za obranu převzal Moudrý, ještě si stihl rozhýbat brankáře a ranou pod břevno mu nedal v tváří tvář šanci - 2:0. I hosté chtěli využít spádu utkání a vstřelit branku, ale Jakovljevič byl pevný jako skála a v rukavicích měl jistotu, za kterou by se nestyděl ani Petr Čech. Jeho precizní práci však znehodnotili domácí obránci, kteří místo odkopu zvolili přechod jeden na jednoho, kterým se jim vymstil a po krásné přihrávce mezi obránce hostující Pouzar neměl problém z malého vápna pokořit tentokrát bezmocného Jakovljeviče - 2:1. Obdržená branka trošku hráče Mladého překvapila, ale spolehlivý Jakovljevič vracel sebedůvěru na kopačky svých spoluhráčů. Odměnou byl rychlý přechod do útoku, kdy opět Moudrý, který dal střele malou razanci a tak na vlhkém terénu přišel o zářez na futra, předložil důslednému Vítkovi lahůdku v podobě střely z brankové čáry a branku na úkor vlastních ambicí - 3:1. Zápas spěl ke svému konci a Jakovljevič vytahával z rukávu jedno eso za druhým. Sebevědomí z něj zářilo natolik, že i pokutový kop z poslední minuty mířil nad břevno. Domácí urvali v nádherném utkání tři body a nutno podotknout, že k tak kvalitnímu výkonu je vybídl soupeř, který přijel velmi dobře připraven.

Sestava: Jakovljevič - Šťastný, Brozman, Pařízek, Kolář Antonín – Drábek, Tondr (34. Schuster Pavel), Kočvara, Materna (75.Zemek) – Moudrý, Schuster Miloš (62. Vítek)

Autor: Jan Brůžek Datum: 6.6.2016

B-tým podlehl Římovu vysoko 4:1

Procházkou ze starých šaten k novému hřišti nás již tradičně uvítal dnešní zápas na půdě soupeře z Římova. Počasí bylo pěkné, tráva posekaná, zavlažování ještě na poslední chvíli decentně provlhčilo terén a vše bylo připraveno k výkopu.

Začátek utkání se nesl ve vcelku vyrovnaném tempu, ale domácí přeci jenom měli herně navrch a kontrolovali dění na trávníku. Aktivita domácích se stupňovala a po dvaceti minutách se Římovu podařilo otevřít skóre. Rohový kop na přední tyč zaskočil gólmana Dvořáka natolik, že se balon zatřepetal v síti – 1:0. Hosté byli po prvním inkasovaném gólu jako opařeni a hned o čtyři minuty později přišel druhý zásah Římova. Opět po rohovém kopu vznikla ve vápně SKM trma vrma, která skončila až střelou římovského Maršána a Dvořák lovil podruhé. Mládští ale flintu dožita nehodili. Jen minutu po druhé inkasované brance hezky zamotal obránce soupeře ve vápně Drábek a pomalou, přesto přesnou střelou k levé tyči snížil na 2:1. Vstřelená branka vlila novou energii do žil hráčů SKM, vyrovnání měl na noze Novotný, ke smůle hostí však na balon ve skluzu nedosáhl. Několik dobrých příležitostí měli ještě v prvním poločase domácí, Dvořák ale vytáhl několik perfektních zákroků a skóre setrvalo ve stavu 2:1 až do hvizdu.
V úvodu druhé části měl po dobré Linhartově přihrávce obrovskou příležitost Schuster. Měl dost času na zpracování a chytře mířil do protipohybu gólmana, jeho střela se bohužel nevešla mezi 3 tyče. Vyrovnání stále ne a ne přijít, až hosté herně polevili a Římov si vytvářel šanci za šancí. Tuto snahu se římovským podařilo proměnit v 60 minutě. Štrajt přehlavičkoval Schustera a i Dvořák byl na tuto střelu krátký. Domácí už měli hru pevně v rukou a nevypadalo to, že by se snad Mladé nadechovalo k nějakému zvratu. Naopak celý zmar byl dokonán, když 2 minuty před koncem ztratil na půlce balon Lískovec. Baštýř pak po dlouhém sprintu bez větších potíží překonal Dvořáka počtvrté a bylo hotovo. Symbolicky se nad mládskými fotbalisty stáhly mraky a slunečné počasí se proměnilo v hustý déšť, který po konečném hvizdu vyprovodil hráče ze hřiště.

Sestava: Dvořák – Pešek, Zemek, Drábek, Kypta – Souček, Schuster, Szojka, Lískovec – Novotný, Kolář

Autor: Pavel Schuster Datum: 6.6.2016

Nepříjemný soupeř v nevyhovujících podmínkách sražen na kolena

V dalším kole Okresního přeboru zavítalo hostující SK Mladé na hřiště v Drahotěšicích, kde své domácí zápasy hraje celek Neplachova. Už při rozcvičce hostující hráči zjistili, že povrch, který byl připraven na neděli, moc fotbalu přát nebude a tak se v prvním poločase příliš nepokoušeli ani o kombinační hru, ale spíše spoléhali na nakopávané balony na útočníky, kteří museli bojovat s přesilou v podobě domácích brousků. Na druhé straně hrozil zejména domácí kapitán, který si i na velmi špatném terénu rozuměl s balonem a dělal problémy domácí obraně. Mladé ale mělo na stoperu po dlouhé době Maternu a ten již tradičně odvedl spolehlivý výkon a nedovolil spolu se zbytkem obrany žádnou větší příležitost hostům. Mladé se snažilo střílet ze střední vzdálenosti. Několikrát napřáhl ke střele Kočvara, z pozice posledního bránícího hráče se ke střele dostal i Materna. Asi největší příležitost měl ovšem na své hlavě Karel Tondr, který využil dlouhý aut od Moudrého. Jeho hlavička skončila těsně vedle Neplachovské branky. Na druhé straně přišla vážnější příležitost až těsně před poločasem kdy hostujícího brankáře Jakovljeviče zradil terén, ale stejně na tom byl i domácí kapitán a tak mohl Materna v klidu odpravit míč do bezpečí.
Do druhé půle vstoupili mnohem aktivněji hosté a sevřeli domácí na jejich polovině. SK Mladé si připsalo hned několik šancí, ale gólové parametry měla až ta ze 60. minuty. Kolmý balon za obranu, který vyvolal velké emoce z důvodu promptně vystřeleného praporku pomezního rozhodčího signalujízícího ofsid, jehož přání však hlavní rozhodčí Hruška nevyslyšel a nechal pokračovat ve hře, si převzal Vítek a osamocen vyrazil směr branka. Šanci ale nevyužil, míč se odrazil k Moudrému, který Vítka napodobil a také svůj pokus nedostal za brankovou čáru, až se do třetice zmocnil balonu Schuster, který se zvednutou hlavou a chladnokrevností sobě vlastní, neměl problém trefit odkrytý kus domácí branky – 0:1. V tomto okamžiku letěl již zmiňovaný praporek podruhé. Tentokrát ne nad hlavu, ale směrem k sudímu a se slovy: „Tak si to dělej sám, když to z půlky vidíš líp než já.“ se místní guru přes fotbalová pravidla vzdal role pomezního. O pět minut později to bylo již 0:2. Po akci na pravé straně se dostal míč k Zemkovi, který se ve stejné pozici podvakráte hledal, ale tentokrát ho nohy poslechly a předložil Moudrému šanci z kategorie stoprocentních, který jak sám řekl, uplatnil svá kila, udržel obránce na svých vypracovaných zádech a dostal míč do sítě. Naopak svou rychlost využil o pár minut později Vítek, když unikal sám, byl faulován na hranici pokutového území a rozhodčímu nezbylo nic jiného než tasit červenou kartu. V 78. minutě po přihrávce od Vítka se dostal míč opět k Moudrému, který si pohrál s domácí obranou, posadil na „zadek“ brankáře a do prázdné branky zvyšoval na 0:3. Definitivní tečku za utkáním udělal tři minuty před koncem Novotný. Po milimetrovém výkopu Jakovljeviče si jedním dotykem stáhnul míč ze vzduchu, druhým si ho ideálně posunul do střelecké pozice a třetím dotekem tváří v tvář uklidil loptu podél padajícího domácího brankáře a završil skóre na 0:4. Z emočně vypjatého utkání hosté vytěžili maximum.

Sestava: Jakovljevič - Šťastný, Materna, Pařízek, Kolář Antotnín – Schuster Miloš, Tondr, Kočvara, Drábek – Moudrý, Vítek

Autor: Miloš Schuster Datum: 30.5.2016

Béčko si vyšláplo na Kočvarův Lišov

Po silném krupobití svlažený trávník v Mladém byl místem, kde se odehrálo další kolo mezi domácím SK a hostujícím Lišovem. Obě rezervy měly trochu problémy se sestavou, ale lépe na tom přeci jen byli domácí, kteří si mohli dovolit v průběhu hry dvakrát střídat na rozdíl od hostů, kteří přijeli v jedenácti lidech. První poločas byl velice vyrovnaný už od začátku hry, ikdyž o něco více ze hry měli domácí, kteří mohli hned několikrát skórovat. Postupně své šance neproměnili Vítek, Kolář a Schuster Miloš. Na druhé straně měl obrovskou šanci hostující útočník, který po zaváhání mládských stoperů obešel i brankáře Dvořáka, ten ho alespoň vytlačil z ideálního střeleckého úhlu a tak jeho pokus skončil pouze v boční síti. Žádné další větší příležitosti první poločas nepřinesl a tak se šlo do kabiny za nerozhodného stavu.
Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí. A taky se hned po pěti minutách radovali z branky. Po rychlé akci se kolmou přihrávkou dostal míč k Vítkovi a ten se sám před brankářem nemýlil – 1:0. Uplynulo dalších pět minut a Mladé už vedlo 2:0. Po rychlé kombinaci na levé straně se dostal míč k Lískovcovi, který navedl míč na střed hřiště, posunul Schusterovi a ten střelou zpoza vápna, i trochu se štěstím, poslal domácí do dvoubrankového vedení. Hrozivou patnáctiminutovku završil třetí brankou v síti hostů Drábek. A opět u toho byl Lískovec. Kolmou přihrávkou vyzval Drábka a ten si se svou příležitostí poradil – 3:0. S tříbrankovým vedením se dostal na kopačky domácích klid a vytvořili si ještě spoustu brankových příležitostí. Za zmínku stojí rychlý brejk trojice Schuster, Linhart, Drábek, ale poslední jmenovaný při zakončení stál v offsidu, střelou zpoza vápna se připomněl hostujícímu brankáři Schuster, ale ten si na rozdíl od prvního pokusu, který skončil brankou, poradil. Nejvíce příležitostí si v zápase vytvořil Drábek, ale do konce zápasu proměnil už pouze jednu a to když tři minuty před koncem opět po přihrávce od Lískovce téměř z totožně pozice jako u svého prvního gólu obstřelil, tentokrát levou nohou, vyběhnuvšího brankáře – 4:0. Utkání bylo rozhodnuté a tak rozhodčí Hučík mohl s klidným svědomím v 90. minutě naposledy písknout do píšťalky a tím ukončit utkání.

Sestava: Dvořák – Kolář, Scheicher, Zemek, Kypta – Drábek, Lískovec, Schuster Pavel, Schuster Miloš – Vítek, Linhart

Autor: Miloš Schuster Datum: 30.5.2016

Víkend ve znamení Tomáše Kočvary

Jak se dočtete na dalších řádcích, právě nejlepší hráč uplynulého víkendu SK Mladé má před sebou hned dvě peprné střetnutí.

Po delší časové odmlce se opět hlásí ke slovu pozvánka na fotbalový víkend v Mladém. Jako první svůj zápas rozehrají starší žáci a to v sobotu od 10:00 ve Větřní, kam pojedou bez svých opor Masáka a Sklenáře. Ve stejný čas, ale na domácím hřišti bude hrát dorost SKM proti Rudolfovu. Soupeř z Rudolfova bude chtít určitě potvrdit roli favorita, ale domácí v čele s dvojicí Schuster, Linhart, kteří mají zkušenosti s dospělým fotbalem, budou naopak chtít svého soka potrápit a svým příznivcům předvést minimálně výborně odbojované utkání.

Odpoledne už přijde na řadu, netradičně v sobotu, mládské béčko. Soupeře SK bude rezerva Lišova. Tyto dva celky od sebe dělí v tabulce čtyři body a dvě příčky, takže se dá očekávat vyrovnané utkání. Tradičně bude velmi záležet, s jakou sestavou oba celky nastoupí a kolik budou mít „pendlů“ ze svých prvních mužstev. Zajímavou možnost by mohl mít nejlepší hráč uplynulého týdne Tomáš Kočvara, který bude jistě znát hned několik hráčů Lišova, ve kterém do nedávna působil. I utkání A-týmu bude pro tohoto středopolaře zajímavé, ale o tom později.

O soupeři:
Lišov se nachází v podobné pozici jako jeho soupeř. Poměrně nevyrovnané výsledky, výhra střídá prohru a proto je mezi týmy pouze čtyřbodový rozdíl. Hosté se spoléhají hlavně na branky Petra Vávry (8) a výkony dorostence Jana Kándla. Z posledních 5 zápasů mají ale hosté pouze bod za remízu se Slavče a hrozivé skóre 7:19. Velký skok ve skóre dělá deseti gólový příděl od vedoucí Dobré Vody.

Poslední střetnutí:
Na podzim v Lišově padlo 6 branek po třech na každé straně a také jedna červená karta. Odnesl si jí kapitán Pešek, když zastavil pronikajícího útočníka Lišova. Branky začaly padat ve druhém poločase, nejprve otevřel skóre útočník Lišova Mach, druhou branku přidal Žižka. Ještě před svým vystřídáním stihl korigovat z penalty Schuster Miloš. Domácí se ale dostali opět do dvoubrankového vedení po druhém gólu Macha. Mladé snížil na rozdíl jedné branky opět Schuster, tentokrát ale Pavel, který dával na 3:2 a 10 minut před koncem Novotný stanovil konečný výsledek na 3:3.

Netradiční den, ale tradiční čas. Tudíž v sobotu v 17:00. Utkání bude řídit Hučík, který v posledním utkání Mladého, které řídil, ušetřil hned dva hráče červené karty. Snad bude jeho výkon stejně shovívavý k mládským jako na Hluboké. Nutno podotknout, že výkon hráčů se ale nesmí opakovat.

Jak už jsem naznačoval, další soupeř áčka je oblíbený celek Tomáše Kočvary - Neplachov. Pro ty, kteří nepamatují, toto utkání se velice nepovedlo rozhodčímu Pilečkovi, což vyústilo v chycení pod krkem hostujícího Píchu právě Tomášem Kočvarou. Nutno dodat, že Pícha si o to dlouho koledoval. Tomáš se nemusí obávat. Pícha válí za Boršov, ten už máme za sebou – bez červené a tak s chutí na Neplachov.

O soupeři:
Jak už jsem psal, Pícha přestoupil do Boršova nad Vltavou a právě proti tomuto týmu se v posledním kole Neplachov utkal. Prohrál 5:2 a tři branky vstřelil právě Michal Pícha, který momentálně okupuje první místo střelecké tabulky. Z Neplachova se ozývají hlasy, že právě Pícha, kterému bylo umožněno opustit svůj stávající tým a jít hrát za Boršov po ústní dohodě neměl proti Neplachovu nastoupit. Dohoda nebyla dodržen a Neplachov byl bit. Očividně chování tohoto hráče je stejné na hřišti i mimo něj. Neplachov s 24 body patří na třetí místo od konce tabulky okresního přeboru. Záporné skóre a 12 prohraných zápasů ani lepší umístění nedovoluje.

Poslední střetnutí:
V posledním vzájemném utkání mezi tehdy posledním Neplachovem a domácím SK, které bojovalo o první místo s Novou Vsí, vystřelil jednobrankovou výhru 0:1 již několikrát zmiňovaný Pícha. I přes enormní snahu domácích další branka nepadla a překvapení bylo na světě.

V Neplachově bude utkání řídit Robert Granec, který jistě nedopustí situace, které dopustil pan Pileček.

Autor: Miloš Schuster Datum: 24.5.2016

Druhé místo stvrzeno výhrou nad Srubcem

Mladé čekal další těžký zápas o špici tabulky. Po remíze v Nové Vsi byli sobotním soupeřem domácímu SK hosté ze Srubce, kteří přijeli se silně zdecimovanou sestavou, bez několika opor. Od začátku domácí plnili roli favorita a svého soupeře prakticky k ničemu nepouštěli. Ojedinělé náznaky likvidoval spolehlivý Brůžek, který se dostal po delší odmlce ke slovu v mládské brance. První branka na sebe nenechala dlouho čekat. V 19. minutě byl na hranici pokutového území faulován Podgorský. K trestnému kopu se postavil Tondr a výstavní ranou do šibenice otevřel skóre – 1:0. Tato velice pohledná branka měla pro svého střelce další význam, protože kromě otevření skóre se jednalo o jubilejní stou branku v červenočerném dresu mládského urostlého středopolaře – gratulujeme Kájo! Mládští spokojeně kráčeli na svojí polovinu hřiště, hosté se sklesle chystali na rozehrávku. Jenže to netušili, co bude následovat. Jejich hned druhou přihrávku po rozehrávce vystihl Kočvara, posunul balon na Vítka, který krásně zatáhl a šajtlí a lá Rosický vrátil míč Kočvarovi, který si skvělým náběhem řekl o přihrávku a bez problému rozvlnil síť podruhé – 2:0. I tato branka byla významná pro svého střelce. Jednalo se o 1. soutěžní branku tohoto neúnavného a spolehlivého středopolaře, který mládské barvy obléká teprve první sezonu – gratulujeme Tome! Do poločasu se obraz hry nezměnil a ani žádné vážnější šance nebyly k vidění.
Druhý poločas začal pro domácí nejhůř, jak mohl. Hned z rozehrávky přišel dlouhý balon do vápna domácích. Nedorozumění mezi kapitánem Šťastným a Brůžkem vyústilo v míč pro Dittricha, který možná trochu na náhodou střílel na branku, ale jeho vysoký nákop zapadl přímo na zadní tyč bezmocného Brůžka. Tento moment vlil krev do žil hostů a začali vystrkovat růžky. Značný počet šancí oproti prvnímu poločasu nedokázali hosté přetavit v branku. Buď jejich pokusy neměly gólové parametry nebo je likvidoval jistý Brůžek. Vypadalo to na závěrečný tlak hostů, když se k balonu dostal Kočvara, přeběhl s míčem na noze půl hřiště a posunul ho do lajny na Schustera. Ten si prohodil míč kolem stopera, který k němu vystoupil až k lajně a centrem přesně našel Moudrého, který si bez problémů balon zpracoval a uklidil k tyči - 3:1. Třetí branka definitivně zlomila odpor Srubce, který v závěru prosil rozhodčího Horu, ať ukončí utkání bez většího nastavení. Zkušený sudí jejich volání vyslyšel a Mladé se tak mohlo radovat z velice cenných tří bodů.

Sestava: Brůžek – Drábek, Pařízek, Brozman, Šťastný – Schuster, Kočvara, Moudrý (85. Jakovljevič), Tondr – Vítek (75. Novotný), Podgorský (60. Kypta)

Autor: Miloš Schuster Datum: 22.5.2016

Ze hřiště lídra jsme přivezli pouze hořký bod

V souboji dvou prvních týmu okresní tabulky hostila domácí Nová Ves tým z Mladého. Od začátku bylo patrné, že žádné mužstvo nechce udělat chybu v obraně, a proto se spíše odkopávalo, než že by se rozvíjely konstruktivní rozehrávky. Mladé po opatrném začátku začalo vystrkovat růžky a bylo aktivnější směrem dopředu. Domácí hrozili hlavně z dlouhých odkopu Janečka, na které nabíhal Procházka a Holý. První ale rozvlnili síť hosté. Šafrata prostrčil míč Schusterovi, ten hledal centrem Vítka. Jeho hlavičku ještě domácí brankář reflexivně vyrazil. Odražený balon okamžitě vracel z druhé strany do vápna Kolář a Vítek tentokrát rybičkou nedal brankáři Vsi šanci – 0:1. O pár minut později to bylo už 0:2. Odkop od branky prodloužil Tondr, Schuster si dosprintoval pro míč k rohovému praporku a přihrál na vápno Lískovcovi. Jeho dvakrát tečovaná střela naštěstí pro hosty skončila v síti a tak se mohli mládští radovat podruhé. Do poločasu padla ještě jedna branka. Tentokrát do sítě hostů. Po lehkém zaváhání obrany Mladého se sám před Jakovljevičem objevil Procházka a střelou o tyč snížil na 1:2.
Ve druhém poločase převzali otěže hry domácí, kteří se snažili vstřelit branku. Jejich pokusy neměly gólové parametry. Pár okamžiků před koncem se ocitl sám před domácím brankářem Vítek. Vyběhnuvší brankář Vítka podrazil a viděl červenou kartu. Moudrý následný trestný kop nedokázal umístit mezi tři tyče. Další velkou šanci na to rozhodnout utkání měl opět Moudrý, který ve dvojici s Vítkem utíkal na jednoho obránce Nové Vsi. Rozhodl se pro samostatné zakončení a branku opět přestřelil. V čase 90+3, rozehrávali domácí standartní situaci. Vypadalo to, že vše skončí bez problémů pro hosty, když Jakovljevič držel míč, ale po střetu s útočníky domácích mu míč vypadl a Procházka dával na 2:2. V ten moment se odehrál jeden z nejbizarnějších okamžiků sezony. Jelikož míč přešel brankovou čáru jen na svůj objem, nechal rozhodčí pokračovat ve hře. Moudrý se s míčem dostal až na polovinu hřiště, když v tom rozhodčí pískl do píšťalky a ukázal na střed hřiště na znamení, že gól platí. O tom, že přešel míč brankovou čáru nebyl pochyb, ale zákrok na Jakovljeviče vyvolal velké rozpaky hlavně u hostujících fanoušků a hráčů.

Sestava: Jakovljevič - Šťastný, Brozman, Pařízek, Kolář Antotnín – Lískovec, Tondr, Kočvara, Šafrata – Schuster Miloš, Vítek

Autor: Miloš Schuster Datum: 20.5.2016

Béčko veze těsnou ale velmi cennou výhru

V souboji dvou týmů bojující ve spodní části tabulky byli od začátku lehce aktivnější hosté. Z jejich tlaku ale nevyplynula žádná vážnější branková situace. Ve 20. minutě se zranil po střetu s domácím brankářem hostující Novotný, který přepustil pozici jediné posile z A-týmu, která odehrála ráno náročný zápas proti Nové Vsi, Miloši Schusterovi. Ten se hned zapojil do hry a jeho spolupráce s Linhartem, který měl pro změnu v nohách dopolední zápas s dorostem, dělala domácí obraně starosti. První přihrávkou od Schustera Linhart pohrdl, když pálil vedle. O pár minut později si Schuster převzal vysoký balón od svého brankáře, zatáhl a snažil se ho nacentrovat opět Linhartovi. Centr se mu, ale nepovedl. Linhart, ale disponuje rychlými nohami, míč doběhl, posunul Drábkovi, který udělal statisty z obránců Svinů a dokonale předložil míč Szojkovi, který s zakončením do prázdné branky neměl problém – 0:1. Postupem času se osmělili i domácích a hra se hodně vyrovnala. Po sérii standartních situacích si vytvořili i několik brankových příležitostí domácí, které ale skvěle vyřešila mládská obrana v čele s Michalem Zemkem. Ještě jednu obrovskou příležitost si připsal Linhart, kterému zřejmě nebylo přáno, aby vstřelil branku. Opět po spolupráci se Schusterem, který si pohrál s levým obráncem domácích a posunul svému kolegovi z útoku, kterého skvěle vychytal gólman domácích.
Ze začátku druhé půle se obraz hry příliš nezměnil. Mladé si vytvořilo pár slušných šancí, hlavně dvojice Linhart, Schuster. Druhý jmenovaný byl zřejmě u nejkomičtější situace celého zápasu, ne-li celé sezony. Dobrých 30 metrů běžel naprosto osamocený na brankáře Svinů. Tváří v tvář svému sokovi se mu zřejmě rozklepaly kolena a netroufl si na zakončení. Dlouhou dobu čekal na nějakou podporu od spoluhráčů, až se po čase objevil Kolář, ale ani Schusterova přihrávka nebyla z nejpřesnějších a tak si domácí brankář připsal ve složité situaci jednoduchý zákrok. V ten moment se zlomil zápas a domácí zamkli hosty na jejich polovině. Linhart se Schusterem už zřejmě neměli moc sil na protiútoky do otevřené obrany a tak ani z očekávaných brejků nehrozili. Možná půlhodinové obléhaní mládské branky ovšem neskončilo brankou a to i díky Peškovi, který vyhlavičkoval míč z brankové čáry a tak si hosté odváží velice cenné 3 body.

Autor: Miloš Schuster Datum: 15.5.2016

A-tým se rozehrává před zápasem jara, bude to stačit?

Do zápasu s Temelínem vstupovali hráči SK Mladé v dobrém rozpoložení po vítězství na Borku. Naopak mužstvo Temelína doma prohrálo s Boršovem a navíc v Mladém nemohli využít hráče z Olešníka, kteří hráli ve stejný čas. I proto byli mírným favoritem domácí,kteří však také postrádali několik hráčů ze základní sestavy. Úvod utkání dával všem předzápasovým předpokladům za pravdu. Domácí od prvních minut hosty přehrávali a tlačili se do pokutového území hostů. Z úvodního náporu však branka nepadla a tak se osmělili i hosté a parkrát také zahrozili. Především temelínský dvoumetrový útočník, který neprohrál hlavičku, dával o sobě hodně vědět a dělal Mládské obraně problémy. Domácí však dokázali skórovat jako první, když po pěkné kombinaci s Kočvarou zakončil nejaktivnější hráč domácího celku Miloš Schuster. Přízemní střelou uklidil balon k levé tyči. Domácí gól povzbudil a po sérii rohových kopů zcela selhala obrana hostů, když po Kočvarově hlavičce z velkého vápna vstřelil nikým nehlídaný Lískovec prakticky z brankové čáry druhou branku utkání. Do přestávky už se nic zásadního nestalo a tak šli domácí do kabin s klidným, a jak se později ukázalo, rozhodujícím náskokem.
Ve druhém poločase už se domácí snažili udržet výsledek a hlavně neinkasovat branku, což se také povedlo. Temelín se však nevzdával a snažil se hrát kombinační fotbal. Avšak žádnou vyloženou brankovou příležitost si nevypracoval. Domácí obrana pracovala výborně a hosty do ničeho nepouštěla. Naopak domácí, kteří ve druhém poločase i díky velkému vedru polevili, dali třetí branku. Rychlík Linhart se rozběhl z půlky s balonem a tvrdou střelou propálil hostujícího brankáře potřetí. Hosté už se do konce zápasu na nic pořádně nezmohli a tak zaujala jen slovní přestřelka mezi rozhodčím a domácím bouřlivákem Šafratou, který viděl zcela zbytečně žlutou kartu.

Utkání splnilo své očekávání i když druhý poločas se víceméně dohrával. Nejlepším hráčem zápasu byl nejspíš domácí Miloš Schuster, který vstřelil branku a zcela jednoznačně naběhal nejvíce kilometrů. V příštím kole čeká tým z Budějovického předměstí derby s Novou Vsí což by měl být zcela jistě tahák jarní části okresního přeboru.

Jan Brůžek (přebytečný hráč): "Musím říct, že kluci na sobě tvrdě pracují a je vidět jejich vůle odčinit špatnou formu ze začátku jara. Trošku nám zase začla fungovat chemie a věřím, že se mančaft stmelí a zase bude rozdávat radost. Říkám, forma má vzestupnou tendenci a doufám, že to kluci potvrdí bodama ze Vsi."

Sestava: Jakovljevič - Šťastný, Brozman, Pařízek, Kolář Antotnín – Schuster Miloš, Šafrata, Kočvara, Lískovec – Linhart, Vítek

Autor: Antonín Kolář Datum: 9.5.2016

Trápení Béčka pokračuje

Po těsné prohře v Hodějovicích si mládští chtěli spravit chuť proti na jaře se trápícím Štěpánovicím. Opak byl ale pravdou. Už v 5. minutě si hosté pohráli na levé straně s obranou domácích a Vojč bez problémů poslal svůj tým do vedení. Mladé sice mělo jednoznačnou střeleckou i herní převahu, ale další branku dali opět hosté. V 19. minutě opět po chybě v obraně se k vysokému balonu dostal, již jedou skórující Vojč, a přehodil vyběhnuvšího Dvořáka – 0:2. Mladé mělo spoustu šancí, když Schuster trefil krásnou ranou zpoza vápna břevno a z trestného kopu z hranice pokutového území nechal pouze vyniknout hostujícího brankáře. Ten samý hráč se snažil překvapit gólmana hostů střelou mezi nohama bránícího hráče, ale nepovedlo se a následná dorážka Vítka skončila v náruči ležícího brankáře. Nevětší šanci domácích měl ovšem kapitán Pešek, když mu Schuster posadil na hlavu míč z rohového kopu a ten pouze rozezvonil tyč. Následná dorážka skončila vedle. I přes velký tlak a množství šancí domácích se šlo do kabiny za stavu 0:2.
V druhém poločase byl herní rozdíl ještě markantnější. Mladé hrálo s hosty prakticky na jednu branku, ale přes devět bránících hráčů stojících na vápně nebylo příliš šancí na úspěch. Domácí SK se snažilo o zvrat, ale nikdo z jeho hráčů nenašel cestu přes obraný val hostů. Postupným střídáním došlo k velkému oslabení domácí ofenzívy, ale i přesto si hráči z Mladého vytvořili několik příležitostí. Paradoxně velké šance přicházely po centrech ať už z rohu nebo z milimetrových pasů od Antonína Koláře. Dvacet minut před koncem byl faulován Šafrata. K balonu se opět postavil Schuster, který složil reparát z první půle a z prakticky identické pozice trefil přes možná osmičlennou zeď do šibenice - 1:2. Neutuchající snaha vyústila hned v několik vyložených šancí, ale bez gólové odezvy. Branka nepadla ani po střele Schustera, který několik kroků za vápnem napřáhl a vyslal nepříjemnou střelu, se kterou si hostující brankář stěží poradil, míč se odrazil k osamocenému Novotnému, ale tomu trvalo příliš dlouho zpracování a zamíření do prázdné branky, a tak ho o balon připravili hostující obránci. Když rozhodčí Šafránek naposledy zapískal na svou píšťalku, svítilo na světelné tabuli skóre 1:2 a tak se hosté mohli radovat z výhry.

Sestava: Dvořák – Pešek, Brozman, Zemek, Kypta (45. Kolář Antonín) – Schuster Miloš, Drábek, Šafrata, Kolář Andreas (25. Schuster Pavel) – Vítek (60. Novotný), Linhart (70. Ulman)

Autor: Miloš Schuster Datum: 9.5.2016

Zasloužené vítězství na Borku zvedlo týmového ducha

Jak již bylo nespočetněkrát zmiňováno Mladé čekaly dva souběžné zápasy. Zde se ukázala touha prolomit štěstí v A-týmu, a tak běžné opory níže hrajícího B-týmu přisli na pomoc "tonoucím" se Áčkařům. Klenoty B-týmu, minule tří-gólový Vítek a precizně bránící Drábek, se výrazně podepsaly pod zasloužené vítězství. K utkání byl připraven takřka ligový pažit, i proto si zranění Kočvara s Moudrým šli sednout alespoň na lavičku a o poločase si zakopat. Mladé mělo raketový start a hned první vážnější situace skončila brankou. Rána Lískovce z 2.minuty utkání byla sražena, ale pohotový Vítek uklidil balon pod klacek a odkopl tak tří zápasovou bezgólovou deku A-týmu. Hráči Borku od začátku předváděli krásný kombinační fotbal a na hře takřka nebylo znát rozdílné postavení týmů v tabulce. Jediné štěstí Mladého, a co se domácím dalo vytknout, byla velmi nepřesná koncovka. Hrálo se krásné utkání odpovídající počasí a fotbalovým podmínkám na Borku. Hru narušily pouze dva nepříjemné zákroky. Agilního Maternu nejprve bez balonu nakopl domácí útočník přes holeně ,za což vyfasoval žlutý kartonek a v následném úniku domácí brankář skluzem podsekl opět Maternu, ale rozhodčí k nelibosti hostujících fanoušků nenařídil ani pokutový kop, ani brankáře nevyloučil. Nařízený přímý kop ještě Materna neproměnil, pouze se zastřeloval. V 25.minutě však z lepší pozice zakroutil přímý kop k tyči a brankář byl bez šance 0:2. Mladé trochu polevilo a domácí začali vystrkovat růžky. Ovšem na spolehlivě chytajícího Jakovljeviče si nepřišli. O poločase platil stav 0:2.
Druhý poločas se nesl v duchu toho prvního. Pohledný fotbal na obě strany diváky bavil, ale tempo postupem času upadalo a o výraznější šance byla nouze. Nejvýraznější šanci domácím daroval Jakovljevič, který sebral malou domu a zahrával se nepřímý volný kop. Z něho domácí kapitán po přiťuknutí rozezvučel tyč. Jinak byla obrana Mladého skálopevná a Borku dovolila pouze střely ze střední vzdálenosti. Mladé povolilo z výraznějšího nátlaku a využívalo pouze úniků v křídelních prostorech. Ani jeden centr do vápna však adresáta nenašel. Ke slovu se tak zase přihlásil Materna, který se dlouhou dobu zastřeloval, ale po centru Vítka a krásném sklepnutí Schustera umístěnou ranou k tyči stanovil výsledné skóre zápasu 0:3. Hosté si za předvedenou hru body zasloužili, ale Borek rozhodně přesvědčil, že v okresním přeboru je právem.

Sestava: Jakovljevič - Šťastný, Brozman, Drábek, Kolář Antotnín – Schuster Miloš, Šafrata, Materna , Schuster Pavel – Lískovec (75. Moudrý), Vítek

Autor: Jan Brůžek Datum: 2.5.2016

Béčko v derby dlouho sahalo po bodech

Do derby nastoupili hráči mládského SK s netradiční sestavou. Jelikož ve stejný čas hrál soutěžní zápas i A-tým ,trenér hostů musel v sestavě improvizovat.
V prvním poločase měl více ze hry domácí tým Hodějovic, ze kterých bylo vidět, že nic jiného než 3 body nepřipadá v úvahu. Mladé přehrávali především před vápnem a odtud měli i mnoho slibných střeleckých pokusů. Hostující brankář Dvořák, ale svou svatyni jistil a dodal odvahu hostujícímu týmu. Té se jako první ujal bojující Linhart, který ale tváří v tvář domácího gólmana Hřiba nepřekonal. Nové Hodějovice proto přidali na obrátkách a z toho vyplynuly i dvě hrozivé chyby jinak dobře hrajícího Kypty. Ani toho ale domácí nevyužili a s první změnou skóre přišli hosté, když se po krásném centru na zadní tyč prosadil hlavou do protipohybu domácího gólmana Souček – 0:1. Po obdržené brance domácí už hosty k žádné velké šanci nepustili, ale to samé platilo i na druhé straně. Hosté tedy s  dobrou obranou udrželi poločasový výsledek na své straně.
Do druhého poločasu nastoupili obě mužstva se stejnou sestavou. Ovšem druhý poločas svou aktivitou vyhráli jasně domácí. Když díky nepřesnostem hostů v rozehrávce unikl domácí útočník po pravé straně a krásnou střelou prostřelil hostujícího Dvořáka - 1:1. A než se hoši z Mladého rozkoukali tak to po dalším nedorozumění bylo rázem 2:1. Mladé ale zbraně nesložilo a během 5 min bylo srovnáno. Po centru do vápna se ve zmatkující obraně domácích nejlépe zorientoval zkušeně hrající Souček a svojí druhou trefou vyrovnal na 2:2. Poté měla hra celkem nezáživné dění, byla kouskována nepřesnostmi a fauly. Po jednom souboji ve vápně písknul rozhodčí penaltu proti domácím, ale hostující středopolař Szojka penaltu neproměnil. Začalo se hrát převážně na nákopy ze strany na strany a po velmi vysokém nákopu z domácí obrany netrefil míč z první Novotný a skákavý balón udělal problémy i stoperské dvojici. Nejlépe se ve vápně zorientoval domácí útočník a svou druhou trefou rozhodl utkání ve prospěch domácích - 3:2.

Sestava: Dvořák – Novotný, Scheicher, Zemek, Kypta – Souček, Hybrant, Ziegler, Szojka – Linhart, Kolář

Autor: Milan Novotný Datum: 2.5.2016

Derby v omlazené sestavě?

Po suverénní výhře nad Vrábče čeká SK Mladé B těžký souboj v derby proti nedalekému rivalovi z Nových Hodějovic. Hodějovice jsou sousedi nejen, co se týče zeměpisné polohy, ale i v tabulce. Oba týmy mají shodně 18 bodů, ale domácí disponují zápasem navíc. Ti přeložili utkání tak, aby trenér mládského SK nemohl použít své obvyklé opory, které si budou nejspíše plnit povinnosti v  prvním týmu, který ve stejný čas svede fotbalovou bitvu na Borku. Tíha nedělního zápasu tedy bude ležet na mladých hráčích, kteří již stabilně nastupují za „béčko“, jako třeba Kypta, Zemek nebo ve skvělé formě hrající Drábek. Tyto již stálice v sestavě doplní mladí hráči z dorostu, kteří podávají neméně kvalitní výkony. Třetí skupinou hráčů, které bude mít trenér Fried k dispozici, jsou již ostřílení borci, kteří vypomáhají jen ve stavu nouze, jako je tento, jelikož je svými výkony vytlačili ze sestavy výše jmenovaní mladíci.

Něco o soupeři:
Nové Hodějovice se nacházejí na 6. místě tabulky, se shodným počtem bodů jako hostující celek SKM. Téměř totožné je i skóre, domácí nastoupí do zápasu se skóre 27:25, zatímco hosté se po víkendové přestřelce dostali do kladných čísel – 33:30. Nejvýraznějším jménem v týmu domácích je David Lojka, který patřil vždy mezi elitní střelce soutěže, ale věk nikdo nezastaví, tudíž i Lojku vystřídali mladší, například Jan Dvořák. I přesto, že je nejlepším střelcem svého týmu, z mládských řad jsou před ním hned tři střelci – Vítek, Herman, Schuster M. Ani jeden z těchto střelců nejspíš nebude k dispozici a tak střelecká potence bude hlavně položena na bedra Tomáše Linharta, který má shodně jako Dvořák 4 branky.

V posledním střetnutí jsme viděli 5 branek, tehdy se domácí SKM dostalo do vedení po hlavičce Szojky, poté se dvou brankách dostali do vedení hosté z Hodějovic, za SK vyrovnával Herman, ale poslední slovo měli opět hosté a 25 minut před koncem vstřelil vítěznou branku již zmiňovaný Dvořák.

Nedělní utkání, které se odehraje opět pod taktovkou Roberta Grance, který dohlížel i na kanonádu Sk proti Vrábče, vypukne v 17:00 a oslabená sestava hostů bude hrát o další důležité jarní body

Na Borku bude Mladé spoléhat na Vítka

Podruhé za sebou budou muset mládští jet na venkovní hřiště. I přes totální herní krizi se SK Mladé drží na 3. místě tabulky se ztrátou dvou bodů na druhý Srubec. Zatímco vyzyvatele z Borku dělí jen dva body od poslední příčky. Mladé se od neděle strachuje, zda bude mít k dispozici na příští zápas opory Moudrého, Kočvaru a Tondra, o které přišlo stejně jako o body na Hluboké. Naopak připraven nastoupit by měl být kapitán Materna, který si plní pracovní povinnosti na Moravě.

Něco o soupeři:
Borek vsází v této sezóně hlavně na mladé hráče, což je jednoznačně správný přístup, leč výsledky zatím nejsou tak optimistické jako pohled do budoucna. Předposlední tým obdržel téměř děsivých 43 branek, což jej činí druhým nejhorším týmem tabulky, naopak soupeři z Mladého patří první místo pouze s 22 brankami. Na první místo dosahují domácí v další nelichotivé statistice a to ve vstřelených brankách, kde se zatím počítadlo skóre zastavilo na 25 brankách. Největší hvězdy hostů jsou Kamil Krupka nebo Lukáš Kantor, kteří hájí barvy Borku již od útlého věku a tak se dobře znají s některými hráči SK, proti kterým se pravidelně potkávali od žákovských let.

Poslední vzájemné střetnutí bylo ve znamení One Man Show v podání Vojty Moudrého, který čtyřmi brankami sestřelil Borek na domácím hřišti. Mnozí z nás si ještě pamatují Vojtovi ruce vysoko u stropu z oslav a bradu nízko u země z „pokuty“, kterou přispěl do pokladničky na dokopnou.

Nedělní utkání se odehraje od 17:00 v krásném areálu na Borku. Rozhodčím utkání bude pan Radek Hruška. Hosté z mladého se budou snažit, protrhnou střeleckou smůlu a po dlouhé době si připsat poklidné, plnohodnotné vítězství. Pomoci tomu by měla i střelecká forma Jirky Vítka, který si s chudí zastřílel za „béčko“ proti Vrábče.

Autor: Miloš Schuster Datum: 27.4.2016


Béčko protrhlo střeleckou smůlu a vypráskalo Vrábče 7mi góly

Ve slunečném, leč chladném počasí přivítalo domácí SK Mladé na svém hřišti hosty z Vrábče. Již od prvních minut bylo jasné, který tým bude diktovat tempo hry, což domácí potvrdili hned ve 3. minutě, kdy se po spolupráci Kypty se Szojkou dostal balon ke Schusterovi M., ten si ho vyměnil rychlou narážečkou s Hybrantem a namířil si to k vápnu. Přihrávkou mezi beky vyzval Vítka, který ještě potupil posledního bránícího hráče jesličkami a sám před brankářem chladnokrevně zakončil – 1:0. Vstřelená branka vlila domácím ještě větší energii do žil a tlačili na soupeře vší silou. Odměna v podobě branky přišla už ve 14. minutě, když hluboko z vlastní poloviny Miloš Schuster překopl vše, co měl před sebou a vyslal tak do samostatného úniku Linharta, který před gólmanem nasadil ke kličce a bez problému zvyšoval do prázdné branky na 2:0. Hosté hrozili spíše sporadicky a o větší vzrušení se starali hlavně otec se synem Seethalerovi, ale bez většího efektu. Definitiva v podobě třetí branky přišla ve 31. minutě, krásnou individuální akci vyšperkoval Vítek perfektní přihrávkou na Součka, který se svými zkušenostmi nemohlo jinak než bez problémů poslat domácí do tříbrankového vedení. Skóre se mohlo měnit ještě několikrát, a to když Schuster vyslal Linhart s Vítkem do samostatného úniku, ale ti si nedokázali poradit s bezmocným brankáře hostů, krásné přihrávce Vítka na kapitána Peška, který potvrdil, že je spíše obránce než střelec a z malého vápna přestřelil branku, trestném kopu Schustera z hranice vápna nebo po dvou standartních situacích a hlavičkách Szojky, které jen těsně minuly branku hostů. 2 minuty před koncem přišel nenápadný faul na polovině hřiště od Vítka. Rozehrávky se ujal Vrba, jeho vysoký míč do vápna nedokázal zkrotit brankář Dvořák a hostující Junek neměl problém uklidit míč do prázdné branky. A tak se šlo do kabin za stavu 3:1 pro domácí.
Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil naopak posunutím Martina Seethalera do obrany a následným vystřídáním Davida Seethalera přišli hosté o veškerou útočnou sílu a starší z obou Seethalerů ani trochu nestačil rychlonohým útočníků SKM a tak bylo jenom otázkou, na jaké cifře se ukazatel skóre zastaví. Po jedné z chyb v rozehrávce hostů se opět dostali do úniku dva na nikoho Vítek s Linhartem. První jmenovaný tentokrát nic nevymýšlel, vzal na sebe roli střelce a umístil balon bez problémů za záda hostujícího brankáře – 4:1. O 4 minuty později to bylo již 5:1. Výborně vybojovaný balon na vlastní polovině rozehrál Kypta na rozběhnutého Linharta, který prošel obranou jako horký nůž máslem a předložil Vítkovi před prázdnou branku a ten tak završil hattrick a o pár minut později mohl jít spokojeně střídat. Za stavu 5:1 hosté vzdali jakoukoliv snahu o bránění a vrhli všechny síly do útoku, ale nemohoucnost všech hráčů Vrábče byla v tomto zápase enormní. Velké přispění na tom měli obránci domácího SK a to hlavně stopeři Zemek s Drábkem zejména druhý jmenovaný odehrál již po několikáté vynikající utkání. Prakticky totožnou jako první branku vstřelili hosté v 73. minutě i svou druhou branku, když Dvořák nezkrotil vysoký míč do vápna a ten ze skrumáže těl vypadl až před Pecha, který propálil z malého vápna vše, co mu stálo v cestě – 5:2. Jenže Mladé nemělo dost. Vybojovaný míč od Novotného využil Schuster Miloš, který si převzal balon a namířil si to s ním přímo do pokutového území hostů. Tam ho zezadu podrazil Seethaler a sám faulovaný penaltu bez problémů proměnil - 6:2. Poslední branku přidal, výborně hrající Linhart. Sprintující z vlastní poloviny sám na brankáře zachoval chladnou hlavu v střelou o tyč završil skóre na 7:2.

Sestava: Dvořák – Pešek, Drábek, Zemek, Kypta – Souček, Schuster, Hybrant, Szojka – Vítek, Linhart

Autor: Miloš Schuster Datum: 25.4.2016

Hluboká nad Vltavou B – SK Mladé 3:0 (1:0)

Sobotní odpoledne jsme zavítali na skvěle připravené fotbalové hřiště ve Hluboké nad Vltavou. Krátce před začátkem zápasu hřiště skropil jarní déšť, takže podmínky pro fotbal naprosto dokonalé. Nám se opět nepodařilo navázat na povedené přípravné zápasy a hned ve 2. minutě vyrobil neskutečnou hrubku Pařízek, který vyslal domácího hráče do samostatného úniku. Naštěstí skvěle zakročil brankář Brůžek. Tato hrubka nás srazila a dalších 20 minut jsme po hřišti bloudili jak slepí koně. Chybělo naprosto vše, jakýkoliv pokus o nahrávku, o pokusu o kombinaci nejde mluvit už vůbec. Jen díky poměrně dobře hrající obraně v čele se Šťastným jsme drželi bezbrankový stav. Ve 20. minutě bohužel vše korunovalo výborným naskočením mládského Tondra na domácí rohový kop, brankář Brůžek byl bez šance – 1:0.. Tento gól nás jakoby nakopl a do konce poločasu si vypracovali několik slibných šancí. Moudrého roh proletěl bez povšimnutí malým vápnem. Stejný hráč tísněn na hranici vápna pálil bodlem těsně vedle. Agilně hrající Lískovec prověřil krásnou střelou domácího brankáře Vacla. Bohužel, ač jsme po zbytek 1. poločasu byli lepším týmem, branku se nám opět nepodařilo vstřelit. Do druhého poločasu jsme stejně jako do prvního vstoupili nemastně neslaně. Těch pár diváků se fotbalem rozhodně bavit nemohlo. Vzrušení před tribunou přišlo až v 58. minutě. Domácí Valenta během předchozích minut předvedl několik nešetrných až zákeřných faulů, což neusnesl hostující Schuster a po jednom z faulů se po Valentovi ohnal. Odezva ze strany Valenty rozhodně nepatří na fotbalové trávníky, ale spíše do boxerského ringu či nejzapadlejší hospody nižší cenové skupiny. Rozhodčí okamžitě  poslal Valentu vysprchovat, hostující Schuster z toho vyvázl pouze se žlutou kartou. V tu chvíli se zdálo, že by mládští fotbalisté mohli s utkáním něco udělat. Místo vyrovnávacího gólu přišla v 70. minutě střela domácího hráče, brankář Brůžek bravurně vyrazil, bohužel jsme odražený míč nepohlídali a nikým netísněný Ambrož míč uklidit za bezmocného Brůžka – 2:0. Za celý druhý poločas jsme si nedokázali vypracovat jedinou střelu ani kloudnou akci a zmar přišel až v 85. minutě, kdy z nějakých 25-ti metrů vyslal střelu domácí hráč, míč se ještě těsně před Brůžkem svezl po mokré trávě – 3:0.
Béčko Hluboké nad Vltavou zápas vyhrálo naprosto zaslouženě, a ač do zápasu nastoupili s několika staršími fotbalisty, byli daleko lepším týmem. Jednoduše bránili, dobře se pohybovali a výborně kombinovali. Naopak právě starší hráči Hluboké nad Vltavou patří k tomu nejlepšímu, co běhá po okresních trávních Českých Budějovic. Více než prohra nás může mrzet ztráta tří opor – Moudrý, Kočvara a Tondr, kteří museli pro zranění střídat a nad jejich startem v dalším utkání se vznáší otazník. Hráči Mladého musí začít každý sám u sebe, přehodnotit žalostnou tréninkovou morálku a začít jezdit po prdeli. Můžeme být rádi, že jsme na podzim dokázali nahrát relativně dost bodů, a letos snad se záchranou starosti mít nebudeme. Nicméně, flintu do žita rozhodně neházíme a pokusíme se z pod deky vylézt v dalším utkání na Borku.

Sestava: Brůžek – Šťastný, Brozman, Pařízek, Kolář Antotnín – Schuster Miloš, Šafrata, Kočvara (70.Novotný), Tondr (80.Jakovljevič) – Lískovec, Moudrý (30.Vítek)

Autor: Vojtěch Moudrý Datum: 24.4.2016

I béčko vyšlo střelecky naprázdno

V deštivém počasí se k dalšímu utkání sešli domácí Ledenice a hostující Mladé. Ve vyrovnané tabulce nemá ani jeden z týmu nic jisté a tak je pro ně každý zápas důležitý. Obě rezervy se snažily hrát útočný fotbal. Více ze hry měli zpočátku hosté, kteří si vytvořili několik šancí. V samostatném úniku nejdříve selhali Vítek a poté Kolář, což jenom potvrdilo střeleckou nemohoucnost, kterou si přenesli hráči z prvního týmu i do zápasu rezervy. Déle se odehrávalo vyrovnané, ale velmi kvalitní utkání. Jako první se prosadil Kučera, který tečovanou střelo do protipohybu brankáře Dvořáka otevřel skóre. O pár minut později to bylo již 2:0. Po závaru před mládskou brankou chtěl stoper hostů řešit situaci fotbalově a míč vyvézt, ale na velkém vápně o něj přišel a hostující Lamáček se tváří v tvář brankáři nemýlil. Studená sprcha nejen v podobě jarního deště, ale i dvou inkasovaných branek hodně utlumil snažení hostů a tak se šlo do kabin za stavu 2:0.
Ve druhém poločase převzali otěže hry opět hosté, kteří hráli se soupeřem prakticky na jednu branku, ale stále se potvrzovala neschopnost hostů vstřelit branku. Domácí hrozili pouze z brejků nebo ojedinělých standartních situací. Pět minut před koncem završil skóre na konečných 3:0 domácí kapitán Králík, který využil zaváhání kapitána hostů Peška a přízemní střelou na přední tyč rozvlnil síť potřetí.

Sestava: Dvořák – Pešek, Drábek, Zemek, Kypta – Schuster Miloš, Šafrata, Hybrant, Kolář Antonín. – Vítek, Lískovec

Ohlasy Schuster Miloš: Podle mě jsme po herní stránce neodehráli špatný zápas, ale to co nás trápí zatím celý jaro se potvrdilo. Nedáváme branky a to se nám zase vymstilo. Místo toho, abychom po čtvrt hodině vedli 2:0 a bylo po zápase tak jsme si zase dali dva góly sami.

Autor: Miloš Schuster Datum: 18.4.2016

Zlepšený výkon ale chyběly góly

V povedeném fotbalovém počasí přivítalo Mladé na svém hřišti pronásledovatele z Boršova. Souboj druhého se čtvrtým sliboval slušnou podívanou, kde Mladé chtělo vybřednout ze svých nevýrazných výkonů a zabrzdit tak rozjetý Boršov.
A jak bylo slíbeno tak se také stalo. Na okresní přobor nadstandartní utkání se hrálo ve vysokém tempu. Na výborně připraveném trávníku se odehrávala bitva uprostřed hřiště bez vyložených šancí. Jako první se výraznějším písmem zapsali do utkání hosté. Po několika nedotažených brejkových situacích přišla jedna povedenější. Zabíhající hostující útočník se odprostil od dotírajících obránců a přízemní střelou prověřil Jakovljeviče, který byl připravený, ale dokázal balon vyrazit pouze před sebe a dal příležitost k dorážce, kterou ovšem před poloodkrytou brankou zblokoval vracející se Šťastný. A byly to převážně jeho zákroky, které držely bezbrankový stav. V další šanci již překonaný Jakovljevič mohl děkovat opět dobře postavenému Šťastnému, který za něj zaskočil u brankové čáry. Po dvou varováních se osmělili i domácí. Svoji výbornou formu z předchozích zápasů potvrzal Miloš Schuster. Jeho průniky a přihrávky za obranu dělaly vrásky hostující obraně. Nádherně časovanou kolmicí poslal do samostatného úniku Moudrého, který i přes dostatek času trefil pouze tyč. To bylo z prvního poločasu vše a diváci se mohli těšit na pokračování kvalitního fotbalu i v poločase druhém.
Druhý poločas moc změn nepřinesl. Zápas ve vysokém tempu, branky neohroženy. A když už se žádný z týmů nemohl propracovat k šanci, tak se hráči uchylovali ke střelbě z větší vzdálenosti. Střely domácích nebyly žádný ohrožením, ale projektily hostujícího Píchy měly parametry střel gólových, chyběla pouze větší přesnost. Mladému se kombinace nadále nedařila. A ohrožením zůstávaly rychlé protiútoky. Po jednom z nich si Moudrý pohrál s obranou, obešel i brankáře, ale tísněn dovedl balon pouze za brankovou čáru mimo tyče. Zápas pomalu dobíhal k bezbrankovému konci, ale oba týmy ještě měly obrovskou šanci přiklonit skóre zápasu na svoji stranu. Nejprve hosté krásnou střelou přímo z rohového kopu nechali vyniknout Jakovljeviče a domácí odpověděli samostatným únikem Miloše Schustera, který z ostrého úhlu neprocedil balon za vyběhnutého brankáře hostí. Utkání skončilo spravedlivou remízou. Výkon Mladého konečně připomínal podzimní formu a doufejme, že v příštím zápase to jenom potvrdí góly.

Sestava: Jakovljevič – Šťastný, Brozman, Pařízek, Kolář Antotnín – Materna(65.Kudlata), Šafrata, Kočvara(70.Schuster P.), Tondr – Schuster M., Moudrý

Autor: Jan Brůžek Datum: 17.4.2016

Další fotbalový víkend před námi

17. kolo Okresního přeboru přinese šlágr mezi druhým SKM a čtvrtým Boršovem. Hosté prožívají podobný vstup do sezony jako domácí SK. Oba týmy si shodně připsaly jednu výhru, prohru i remízu. Tento zápas bude velmi důležitý pro oba dva celky a hodně napoví o složení přední části tabulky.

Něco o soupeři:
Boršov nad Vltavou se nachází na 4. místě tabulky a se 44 střelenými brankami je v tomto ohledu druhý za vedoucí Novou Vsí. O branky v Boršově se starají především dva hráči – Filip Pokorný, se 13 brankami dokonce vede tabulku střelců, a hráč s velmi fotbalovým jménem Tomáš Müller (9 branek). Boršov se může „pyšnit“ ještě jedním primátem a to tím, že jeho hráč Pavel Češka je lídrem tabulky ve žlutých kartách. Největšími hvězdami svého týmu jsou exligový Gruber a Šefčík.

V posledním střetnutí se radoval domácí Boršov a to z výhry 3:2, kdy Mladé prožilo doslova otřesnou desetiminutovku, která rozhodla celý zápas. O branky se v tomto utkání postaral Gruber, Češka a Komrska. Za SKM korigovali Šafrata a Moudrý.

Po 14 dnech se opět představíme na domácím pažitu, který už začíná mít parametry fotbalového hřiště. Rádi vás uvidíme, v sobotu 16.4. od 16:30 ,na důležitém utkání o postavení čela tabulky, které bude řídit rozhodčí Špelina. Hráči budou potřebovat v těžkém utkání podporu, proto nechte obvyklé negativní pokřiky doma a přijďte povzbudit domácí SKM.

Na utkání B týmů do Ledenic

Druhé jarní kolo pro rezervu SK Mladého znamená první jarní zápas pro rezervu Ledenic, na kterou vlivem lichého počtu týmů hned z kraje soutěže vyšel volný víkend. Domácí Ledenice a hostující SK dělí v tabulce pouze 3 body, tudíž se bude jednat opět v důležité utkání jako minulý týden proti Slavče, které mládské „béčko“ v posledních minutách zvrátilo na svou stranu brankou Novotného. Mladé bude opět spoléhat na výpomoc hráčů z A – týmu, který odehraje své utkání už v sobotu.

Něco o soupeři:
B – tým Ledenic má odpovídající statistiky svému postavení v tabulce. Velmi kvalitní dopředu co se týče vstřelených branek a neméně dobrý v obdržených brankách. Nejlepším střelcem svého týmu je František Benhák, který v každém zápase projevoval nadprůměrnou kvalitu a byl klíčem k úspěchu Ledenic.

V posledním utkání mezi těmito soupeři jsme mohli vidět hned 5 branek. Bohužel tři z nich byli do branky Jana Brůžka, který byl pomoci rezervě, ale musel přihlížet prohře 3:2, když za domácí otevřel skóre Ulman, poté přišli tři branky Ledenic, o které se postarali Benhák, Kučera a Kopecký. V samotném závěru pak už pouze korigoval Pavlík z trestného kopu.

V neděli 17.4. od 16:30 tedy budeme moci sledovat další utkání červenočerných, kteří se pokusí vyhrát další těžké utkání. Hráči, kteří budou hrát v sobotu za „áčko“ by si měli v tomto utkání předcházet rozhodčího Špelinu, protože i zápas v Ledenicích bude probíhat pod jeho taktovkou.

Autor: Miloš Schuster Datum: 13.4.2016

Béčko začalo jaro vítězně

Ikdyž soupeře dělila v tabulce 4 místa, přesto se v tomto rozdílu skrývala pouze jedna výhra navíc a tudíž 3 body. Od začátku se hrálo na poměry III. třídy kvalitní utkání. O vzrušení se staralo především domácí SK, které disponovalo hned několika hráči z prvního mužstva. I přes převahu domácích šli do vedení hosté, když po závaru před brankou si do vlastní branky srazil míč Zemek. Kvalitu zápasu místy narušovaly pouze výroky rozhodčího, který očividně neměl svůj den a hned v prvním poločase přehlédl hned dva penaltové zákroky – na každé straně po jednom. Mladému se nakonec aktivita vyplatila, když si hluboko na svojí polovinu došel pro míč Schuster, vyvezl ho za půlící čáru a přesným pasem našel rozběhnutého Vítka, který předložil míč Moudrému téměř před prázdnou branku. Takovou nabídkou Moudrý nepohrdl a po spolupráci tří hráčů z „áčka“ utkání vyrovnal – 1:1. Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Mladé se snažilo tvořit hru, ale pokaždé ztroskotalo na obraném valu hostů. Další branka byla do sítě hostů. Schuster v tísni odkopával míč na polovinu soupeře, kde se k němu dostal pravý obránce Slavče. Moudrý dobrým napadáním donutil zahrát obránce až k brankáři. Jeho přihrávka ovšem skončila u nohou Vítka, který tváří v tvář brankáři Slavče nezaváhal - 2:1. Dvacet minut před koncem přišel výpadek ve hře SKM a toho využili hosté, když krásnou ranou z vápna vyrovnal Norac 2:2. Už se schylovalo k remízovému utkání a dělbě bodů, když hosté zahrávali roh. Po závaru Šafrata z vápna dostal míč na Moudrého, ten jenom posunul na Schustera, před kterým byl volný prostor ke sprinterskému souboji s hostujícím stoperem. Tuto nabídku Schuster využil, prosmýkl se kolem obránce, který se ho snažil zastavit i nedovoleným způsobem a už běžel sám na hostujícího brankáře. Dovedl balon do vápna, kde ho předložil střídajícímu Novotnému, který gólem do prázdné branky odčinil své zaváhání z předešlých minut, kdy selhal ve vyložené šanci - 3:2. Po dramatickém průběhu tak zůstaly body na domácím hřišti a Mladé se tak mohlo radovat z důležitých bodů a také v posunu v tabulce.

Sestava: Dvořák – Pešek, Drábek (Kolář Andreas 45.), Zemek, Kypta (Kolář Antonín 89.) – Schusetr M., Šafrata, Hybrant (Račák 80.) , Szojka – Moudrý, Vítek (Novotný 70.)

Schuster Miloš: "Odehráli jsme poměrně dobré utkání, ikdyž jsme tam měli pár výpadků, tak si myslím, že jsme si vyhrát zasloužili. Kvalitní utkání odehráli mladí kluci v obraně. Připsali jsme si důležité body a musíme takhle pokračovat dál."

Autor: Miloš Schuster Datum: 11.4.2016

Zlepšení nepřišlo a Áčko padlo v Nových Hradech

Sebrat se z fotbalové křeče, která mládské fotbalisty zatím provází jarem. To bylo asi hlavní motto jejich sobotního zápasu v Nových Hradech. Počasí fotbalu příliš nepřálo, poprchávalo a byla zima, a tak bylo otázkou, kdo se s těmito podmínkami vypořádá lépe. Do utkání vstoupili lépe hosté z Mladého, což dokládalo i Vítkem nastřelené břevno hned v první pětiminutovce střetnutí. Hra se ale postupně vyrovnávala a domácí začali hrozit rychlými výpady, které převážně zapříčiňovala nepřesná rozehrávka hostí ve středu hřistě. A tyto nepřesnosti vedly také k prvnímu gólu. Vše začalo u kapitána Mladého Tondra ml., který se pokoušel rozehrát přímý kop Moudrému „do nohy“ za obranu. Jeho přihrávka však byla zastavena a nastartovala rychlý přechod domácích do útoku, kdy po dlouhém nákopu za mládskou obranu a po nesmyslném „výběhu do tmy“ ze strany brankáře Jakovljeviče skóroval domácí Zajac – 1:0. Kdo čekal probuzení hostí po inkasované brance, ten byl na omylu. Mladé neustále kupilo chybu za chybou v rozehrávce a když už se dostalo do slibné palebné pozice, nebylo z toho nic. A tak přišel zákonitě trest a necelých deset minut po první obdržené brance přišla další. Byl to opět Zajac, který se proháčkoval do vápna, kde nejprve vybídl Jakovljeviče k zákroku, ale z dorážky se již nemýlil a upravil na 2:0 pro domácí. Mladé se snažilo o odpověď, ale veškeré jeho snahy narážely buď na obranu domácích, nebo na nemohoucnost a zároveň i smůlu mládských střelců. Vrchol zmaru přišel, když Moudrý zpoza vápna nastřelil druhé břevno zápasu. To však nebylo ještě všechno z první půle. Ve 39. minutě se odhodlal k samostatnému úniku domácí záložník Němec. Ten nikým neatakován doběhl na hranici hostující šestnáctky, odkud krásnou ranou do vzdálenějšího horního rohu upravil na 3:0. Za tohoto stavu se oba týmy odebraly k poločasové pauze. Do druhé půle vstupovali hosté s tím, že už nesmějí inkasovat, a zároveň se chtěli ještě poprat o slušný výsledek. Jenže obraz hry se nijak výrazně nezměnil a Mladé neustále kazilo rozehrávku. Asi nejnadějněji pro hosty vypadala střela Koláře, který z voleje mířil do šibenice. Brance ale zabránil domácí brankář, jenž výborným zákrokem vytlačil tuto dělovku na roh. Zápas sice pískal jeden z nejlepších okresních rozhodčích Robert Granec, ale ani on nedokázal nepodlehnout tlaku, který na něj vyvíjeli fanoušci domácích. V 57. minutě totiž písknul pro Hrady penaltu, kterou „svět neviděl“ - ve vápně sváděl souboj mládský Šťastný s domácím útočníkem a poté, co ze souboje vylétl míč, se zničehonic ozvala píšťalka. Penaltu proměnil domácí Zajac, jenž dovršil svůj hattrick a uzavřel skóre na konečných 4:0. Mladé se sice v závěru tlačilo před branku domácích – zejména střídající Novotný měl minimálně dvě slušné šance. Hosté by ale branku nevstřelili, ani kdyby se hrálo o padesát minut déle. Naopak při závěrečném tlaku Mladého se utrhl novohradský hráč, který mohl uštědřit hostům potupného „bůra“. V jeho samostatném úniku ho ale vychytal Jakovljevič, který si tak mohl alespoň minimálně zlepšit dojem z jinak absolutně zpackaného zápasu. Novohradští chvílemi hráli jako smyslu zbavení a dojížděli do soubojů i po odehrání, což vyvrcholilo červenou kartou pro domácího Gregora v samotném závěru utkání.

Mladé se tak ani ve svém třetím jarním vystoupení nedostalo z herní křeče a odvezlo si z Novohradských hor vysoký příděl. Nutno říct, že jestli takový výkon předvedou mládští i příští týden proti Boršovu, bude skóre možná ještě o poznání vyšší.

Sestava: Jakovljevič – Šťastný, Brozman, Pařízek, Kolář Antotnín – Kočvara, Šafrata, Tondr, Kudlata – Vítek, Moudrý

Autor: Jan Jakovljevič Datum: 11.4.2016

V Nových Hradech musíme zlepšit vše

Po týdnu se opět hráči SKM sejdou na zeleném pažitu, kde změří své síly s týmem Nových Hradů. Mladé sice na jaře uhrálo 4 body a smazalo náskok první Nové Vsi na rozdíl tří bodů, ale jeho výkony nejsou nijak oslnivé i přesto, že v obou zápasech nastoupilo ve velmi silné sestavě. V sobotním zápase se budou hráči SKM snažit vylepšit svůj výkon a navázat na předchozí vítězství. Velmi nepříjemným soupeřem tento víkend budou již zmiňované Nové Hrady.

Něco o soupeři:
Nové Hrady se sice nenachází v předních pozicích v tabulce, ale na domácím hřišti jsou velmi nebezpečné. V posledním kole dokázaly obrat o body Boršov po remíze 1:1. Nejlepšími střelci našeho soupeře jsou Roman Brousek a Jaroslav Šafář se shodným počtem 5 vstřelených branek. Nejznámějším hráčem týmu je jednoznačně urostlý středopolař Petr Silmbrod. V dosavadním průběhu má na svém kontě 2 branky, rovněž byl dvakrát zvolen hráčem zápasu a obdržel 4 žluté kary.

V posledním střetnutí padlo hned 6 branek. Zápas skončil 5:1 pro domácí SKM. O branky se postarali Materna, Moudrý, Červený, střídající Vítek a dorostenec Pavel Schuster. Klidné utkání narušil jen zkrat Silmbroda, který loktem udeřil Vítka.

V sobotu 9.4. od 16:30 tedy odehraje SKM další důležitý zápas v honbě za co nejlepším umístění v tabulce. Utkání bude řídit jeden z nejkvalitnějších rozhodčích, jejichž píšťalka zní okresními hřišti, Robert Granec. Doufáme, že nepřipustí žádný nátlak domácích fanoušků.

Autor: Miloš Schuster Datum: 6.4.2016

Béčko se opět chystá na záchranu

Naplno se začíná roztáčet i kolotoč jménem III. třída. V prvním jarním kole naše rezerva narazí na Slavče. Stejně jako minulý rok se „béčko“ SKM netěší dobrému postavení v tabulce a na jaře ještě bude muset hodně zabrat, aby se zbytečně nemuselo namáčet v sestupových vodách. Důležité pro domácí bude množství hráčů z prvního týmu, kteří přijdou pomoci rezervě.

Něco o soupeři:
Slavče se těší nejlepšímu útoku z celé III. třídy. Mladé pušky Tošner (16 branek) a Tisoň (5) mají významný podíl na 30 vstřelených brankách. Naopak obrana Slavče příliš neexceluje, jelikož brankář musel ze své branky vytáhnou stejný počet míčů jako jejich soupeři - nelichotivých 30, což ukazuje na nulový rozdíl obdržených a vstřelených branek. Pozoruhodně vyrovnanou bilanci má Slavče i co se týče výher, remíz a proher – 4/3/3.

Něco o nás:
Rezerva SKM se sice nachází na 8. místě tabulky, ale na svého soupeře, který se nachází na 4. místě, ztrácí pouze 3 body. Podobně vyrovnanou bilanci jako Slavče má i SKM – 3/3/4. Další podobnost s  naším soupeřem je shodný rozdíl vstřelených a obdržených branek. Při skóre 23:23 je tudíž tento rozdíl také nulový. Nejlepším střelce SKM je Miroslav Herman s 5 brankami. Nejčastěji zvoleným hráčem utkání je brankář Jan Jakovljevič, který má stejně jako jeho kolega ze Slavče Tošner 4 primáty. Další výraznější postavou sestavy SKM je Schuster Miloš, který se umístil na 2. místě v anketě sestava podzimu. Od „pendla“ z prvního mužstva se kvalitní výkony očekávají a trenér na Schustera a další hráče z „áčka“, například Antonína Koláře, hodně spoléhá. Neméně důležití pro trenéra Jana Frieda jsou i mladí kluci z dorostu, kteří se otrkávají v mužském fotbale. Račák, Linhart a zejména Schuster Pavel, jehož služeb hojně využívá i trenér A – týmu, odvádějí kvalitní výkony a jsou velkým příslibem do budoucna.

Hned v prvním kole při střetnutí těchto dvou týmů padly 4 branky. Slavče na domácím hřišti vyhrálo 3:1, když dvě branky vstřelil Tošner, jednu Tůma a za mládské korigoval Herman. Na první jarní kolo Vás tedy zveme do Mladého, kde se v neděli 10.4. od 16:30 pod dohledem rozhodčího Karla Hory pokusí rezerva domácího SK navázat na loňskou famózní jízdu jarní částí.

Autor: Miloš Schuster Datum: 6.4.2016

Po fotbalové křeči si přípisujeme 3 body

Nádherné počasí přivítalo na trávník v Mladém mužstva domácího oddílu a Lokomotivy ČB “B“. Zápasu předcházela ceremonie a předání památného dresu oslavenci Ladislavu Novákovi. Následně se již hráči za dohledu třech rozhodčích pustili do vzájemného střetnutí. Domácí slibovali poctivý výkon na počest oslavenci, ale nebyli schopni svému slibu dostát. Otěže hry sice držely pevně sevřené, ale místo vytváření a proměňování šancí přicházel pouze zmar. Zakončení ofenzivních hráčů Mladého končilo daleko mimo bránu Lokomotivy. Hosté ovšem ztvrzovali roli posledního mužstva okresního přeboru a zapadli do úrovně zápasu připomínající tragikomedii. Nutno podotknou, že stav hřiště technických finesám doslova odporoval a hráči měli co dělat, aby udrželi balon na trávníku. Po půlhodině hry přišla jediná branková situace, kdy nejaktivnější hráč zápasu Materna zatáhl balon po lajně a ukázkově ho předložil zcela osamocenému Moudrému, který měl dostatek času míč zkrotit a uklidit do sítě – 1:0. Obdržená branka hosty nakopla, ale zvýšená aktivita vynesla pouze několik rohových kopů, s kterými si domácí poradili.
Do druhého poločasu hosté vystřídali tvůrce hry a značně přidali na tempu, což udělalo ospalým hráčům Mladého značné problémy. V 55. minutě si postavil balon k přímému kopu hostující Fošum. Parádní ranou do horního rohu brány vybídl Jakovljeviče k ještě lepšímu zákroku, díky němuž se pro tuto chvíli stal hrdinou domácích. Hra se dále přelévala ze strany na stranu a šancí bylo jako šafránu. A když už se objevila nadějná situace, byla vzápětí pohřbena špatnou finální přihrávkou či směšným zakončením. V závěru utkání šli hráči Mladého čtyři na jednoho, ovšem notně překvapeni z nenatrénované situace a výrazné převahy šanci zazdili a potvrdili celozápasovou křeč. V nepřilíš zajímavém utkání si připsali tři body a dotáhli se opět na druhou příčku a na rozdíl tří bodů od první Nové Vsi. Doufejme, že příští zápas přinese herní zlepšení.

Sestava: Jakovljevič – Šťastný, Brozman, Pařízek, Kolář Antotnín – Materna (70.Šafrata), Tondr, Kočvara, Kudlata (60.Schuster Miloš) – Vítek (65.Podgorský), Moudrý

Autor: Jan Brůžek Datum: 2.4.2016

Reparát na domácím hřišti?

V sobotu se hrají dvě důležitá utkání fotbalového světa. Od 16:00 přivítá domácí SKM hosty ze Suchého Vrbného – tedy Lokomotivu ČB „B“ a večer od 20:30 to méně důležité El Clasico. Na první z jmenovaných utkání bychom vás tímto chtěli pozvat. Minulý týden jsem avizoval povinné body z Jankova, Mládští se ale museli spokojit pouze s jedním po bezbrankové remíze. Doufáme, že na domácím hřišti si hráči SKM připíší první jarní tři body. Stejně jako minulý týden nám meteorologové předpovídají krásné slunečné počasí. Proč se nepřijít podívat na hřiště v Mladém, jestli budou úspěšnější domácí nebo hosté z Lokomotivy?

Něco o soupeři:
Fotbalisté nastupující na hřišti v Suchém Vrbném se nacházejí na posledním místě tabulky. Po čtrnácti kolech mají pouze 10 bodů a celkové skóre 23:45. Zmiňovaných 45 obdržených branek poukazuje na nejhorší obranu v celé soutěži, kterou hned v několika případech dirigoval z branky mládský Lukáš Dvořák, který si odskočil na Lokomotivu na půlroční hostování. Nejlepším střelcem hostů je Robert Fošum, který zaznamenal na podzim 7 branek.

Když se naposledy střetli tito dva soupeři, bylo šťastnější mužstvo z Mladého. I přes dlouhé vedení Lokomotivy, když úvodní branku utkání vstřelil Kamiš. Až v druhé půli se Mladským povedlo vyrovnat a to jmenovitě Schusterovi. Ten ihned po vstřelení branky přepustil místo Pařízkovi, který o pár minut později vstřelil vítěznou branku. O ostatní góly se postarali za domácí Fošum a za hosty Šafrata a Vítek.

K pozvánce na toto utkání se sluší dodat ještě jeden důležitý fakt. Kulatých 70ti let se dožívá jedna z legend Dynama ČB, nejlepší střelec SKM a v současnosti ve většině zápasů vedoucí prvního týmu SKM – Ladislav Novák. Myslím, že krom všech dárků a gratulací by mi velkou radost udělaly i 3 body a výhra „jeho“ SKM.

Autor: Miloš Schuster Datum: 1.4.2016

Mistr svého řemesla a legenda Mladého slaví 70 let

Ladislav Novák

Je nám ctí, že po spuštění našich webových stránek, věnujeme první narozeninové přání právě člověku, který se zasadil o největší slávu a renomé mužstva z Mladého. Ladislav Novák patří mezi největší ikony jihočeských trávníků a nadále se věnuje podpoře našeho klubu. Tímto bychom mu rádi poděkovali za jeho oddanost a zároveň popřáli k 70. narozeninám hlavně pevné zdraví a neutuchající vášeň k fotbalovým trávníkům. Kanonýre, všechno nejlepší přeje SK Mladé.

Autor: Jan Brůžek Datum: 1.4.2016

Nudný zápas a nepřesvědčivý výkon = v Jankově bez branek

V nádherném fotbalovém počasí vyrazilo A mužstvo na své první jarní utkání a vše nasvědčovalo parádnímu fotbalovému zážitku. Opak byl pravdou. Tragický terén fotbalu neprospíval a nebýt neposedné píšťalky rozhodčího Šafránka, hra bez výraznějšího vzrušení by diváky zřejmě uspala. Rozhodčí zápas nijak neovlivnil, spíše diváky pobavil některými rozhodnutími a dodával tak zápasu alespoň trochu života.
První poločas byl spíše o seznamování hráčů s přírodním povrchem po zimní přípravě. Nepřesnost střídala nepřesnost a většina šancí vznikala z hrubých chyb obranných řad. První vážnou hrubku vytvořilo domácí mužstvo, když vyběhnuvší brankář promáchl skákavý balon. Útočníci situaci vypustili a obrana neměla problém zaskočit za brankáře a míč uklidit do bezpečí. Mladé si hru komplikovalo převážně špatnou rozehrávkou zadních řad, ale útočníci nijak zvlášť nehrozili. Ze hry šance nepřicházely, a tak se přihlásily na obou stranách o slovo standartní situace. Vyhlášený mládský exekutor Kočvara z hranice vápna našel pouze náruč golmana, na druhé straně povedený přímý kop z podobné vzdálenosti orazítkoval břevno. Domácí pečlivě bránili a vrhali se do střel. Odměnou byl stále trvající bezbrankový stav.
Druhý poločas změnu nepřinesl. Herní převahu začalo získávat mužstvo Jankova. Po pár minutách se na hranici vápna uvolnil domácí útočník a prudkou střelou orazítkoval vzdálenější tyč branky. Rozkouskovaná hra připomínala spíše bojiště než fotbalový svátek. V největší šanci utkání se čtvrt hodiny před koncem zjevil Vítek, kterému na malé vápno namazal Moudrý, balon mu však odskočil a zakončit nedokázal. Těsně před koncem se Mladému podařila branka vstřelit, ale pro ofsajd nebyla uznána. Z konce utkání stojí za zmínku pouze střet domácího předstopera s brankářem Mladého, který zápas dochytal, ale v následujícím utkání bude chybět.

Sestava: Brůžek - Šťastný, Brozman, Pařízek, Kolář Antotnín – Šafrata(70.Schuster Miloš), Tondr, Kočvara, Materna – Podgorský(60.Vítek), Moudrý

Autor: Jan Brůžek Datum: 31.3.2016