SK Mladé

Nábor dětí v plném proudu

Žáci - hodnocení

V Mladém je o mládež postaráno

Hodnocení dorostu si vzal na starost sám trenér Aggermann a tak já z pozice šéftrenéra mládeže zhodnotím jen zbývající celky.
Mám-li zhodnotit činnost žáků SK Mladé, je potřeba na úvod říci, že vlivem věkového posunu naší mládeže jsme se dostali do situace, kdy pro nedostatek hráčů v kategorii st. přípravka (dříve kadeti) jsme toto mužstvo nemohli přihlásit do soutěže, a naopak v kategorii žáci nastal přetlak. Proto se vedení společně s trenéry rozhodlo vyřešit tuto situaci přihlášení mladších a starších žáků. Jedna věc jsou hráči a druhá trenéři. Těch je v Mladém nedostatek. V lednu prakticky bez oficiálního oznámení a udání důvodu skončil Radek Suchan, k němu se přidal Dan Scheicher, který z pracovních důvodů musel také skončit. Naštěstí ochotný tatínek jednoho z žáků, pan Kadlec, se ujal role vedoucího mužstva u ml. žáků a trenérského kormidla se chopil Josef Hlaváč. U st. žáků působí nadále zaběhlá dvojice Schuster Miloslav, Schuster Miloš st..
Po sportovní stránce musíme konstatovat, že obě žákovská mužstva se pohybují v nižších patrech tabulky okresního přeboru. U mladších to má své odůvodnění ve věku hráčů. Tým je složen převážně s kluků, kteří přišli ze st. přípravky a zvykají si na nový styl hry. Postavení starších žáků je poněkud zklamáním, i když některé zápasy, které sice nevedly k bodovému zisku, byly odehrány na dobré fotbalové úrovni. A vyhraný zápas 5:3 na hřišti silné Hluboké to jen a jen potvrdil. K pozitivům našich žáků patří, že hned šest z nich, jmenovitě Pešek, Koutník, Němec, Hanetšlégr, Zeis a Ludvík nastupují pravidelně i za dorost a nejsou tam jen do počtu. Čímž vlastně plníme naše poslaní, doplňovat dorost a ten pak doplňuje muže a to je zárukou, že SK Mladé bude žít i v budoucnu.
O jednu věkovou kategorii níže je mladší přípravka. Tu vede zkušený Pokorný společně s Novotným. Tato dvojice pracuje naprosto samostatně a není s nimi problém. Mají i dost dětí, takže by oddíl mohl v příští sezoně postavit i kategorii starší přípravky.
Nejmladší fotbalisté vyrůstají pod dohledem pana Kudlaty, kterému jsou nápomocni pan Dolejší a Jirka Vítek. V týmu je zhruba 12 hráčů. Tito talenti ještě nehrají soutěžní zápasy a tak pouze trénují. Zábavnou formou se učí přesně to, co budou potřeba v budoucím fotbalovém životě.
Jediné co mě trápí je to, že na domácí zápasy ml. přípravky schází muž s píšťalkou. Rozhodčí Novák neustále odmítá tyto zápasy pískat a druhý rozhodčí z našich řad Stach pracuje na směny, takže nezbývá nic jiného než zápas od zápasu doma řešit stále to samé – kdo bude pískat. Toto je jediná věc, která mě trápí, a neumím ji vyřešit. Jinak si snad s mládeží vedeme na slušné úrovni.

Miloslav Schuster

Datum: 16.11.2016

Dorost - hodnocení

Podzimní část sezony 2016/2017 – Dorost SK Mladé.

Při pohledu na tabulku I.A třídy dorostu po podzimní části je evidentní, že tato část pro náš dorost nedopadla slavně. Zisk 4 bodů a nastřílených 6 gólů za celý podzim jsou počty, na které nejsme s ohlédnutím na historii moc zvyklí.

Pro nezasvěceného smutný pohled, ale pro mne, jako trenéra dorostu, je to výsledek, který odpovídá letošní situaci v kádru mužstva, kde mají převahu hráči mladších ročníků. To je ale úděl všech dorosteneckých mužstev, kdy jednu sezonu hrají v soutěži prim a další se mohou výsledkově trápit.

Co se týká jednotlivých zápasů, přišli jsme o zisk bodů v samém závěru hned ve dvou utkáních. V Borovanech (2:1) a v Českých Velenicích (2:1). Těsně jsme prohráli v Lišově (1:0). Zápas s Kamenným Újezdem soupeř rozhodl až ve druhé půli z penalty. Velešín, se kterým jsme uhráli remízu a zvítězili v penaltovém rozstřelu se posléze ze soutěže odhlásil, takže o body jsme přišli. Slast vítezství jsme si užili jen po domácí výhře s kombinovaným týmem Malonty/Dolní Dvořiště (2:0).

Individuálně bych vyzdvihl zejména výkony brankáře Matěje Pokorného, který je pro tým velkou oporou. Výborné výkony předvedli i kapitán Petr Šimek a Štěpán Masák, kteří obstáli i při prvních zkušenostech v mužstvu mužů. Spolehnout jsme se mohli na zkušené hráče Dana Sklenáře, Ríšu Kocha a Davida Vrzala, který nejen útočil, byl ale i výborný hlavičkář ve vlastním vápně. Venca König podal excelentní výkony jako obránce. Jako největšího bojovníka týmu bych označil Honzu Kocinu. Obrovský pokrok udělali i Míra Kulovaný a Lery Gončarov. Pepa Adam se stal nástěnkářem týmu.

Samostatnou kapitolu si určitě zaslouží nováčci. Vesměs borci, kteří nastupují jak za žáky tak za dorost. Velkou snahu projevil Martin Hanetšlégr a Lukáš Zeis. Vynikající výkony odváděli Adamové Koutník a Pešek, kteří i přes drobnější postavy často přehráli i mnoho větší a starší protihráče. Vynikající výkony odváděl na beku Adam Němec, který si počínal jako zkušený harcovník.

Největší radost mám z toho, že se v týmu utvořila bezva parta a z toho, že i přes nepříznivé výsledky kluky fotbal baví. Těším se na jarní část soutěže. Jsem přesvědčený, že se blýská na časy a tým bude do nové sezony připraven navrátit se do horní poloviny tabulky, kde jsme se pohybovali v minulých sezonách.

Nezbývá, než poděkovat za vynikající spolupráci se šéftrenérem mládeže Miloslavem Schusterem, stejně jako se všemi trenéry mládežnických mužstev. Výborná je i spolupráce s trenéry mužů, kteří dávají dorostencům možnost, aby přičichli k fotbalu dospělých. Díky výboru za vynikající tréninkové podmínky i všem rodičům, kteří pomáhali s odvozem hráčů, zejména panu Kochovi, který nechyběl ani na jednom venkovním utkání.

Trenéři dorostenců

Luděk Aggermann a Ladislav Vondra

© 2016Všechna práva vyhrazena Jan Brůžek Pavel Schuster
Výsledky Lidovky | Fotbal u nás | Fotbalové branky